Podejmij wyzwanie jakim niewątpliwie jest Ogólnoświatowy Interdyscyplinarny Konkurs dla Artystów Polonijnych: Has - Surreal Wszechczasów
Wojciech Jerzy Has – Surreal Wszechczasów – Konkurs dla Polonijnych Artystów Wizualnych
2025 Rokiem Wojciecha Jerzego Hasa i to o nim, jego kunszcie i niesamowitych filmach opowiada za pośrednictwem różnych mediów Pol Art Design Impact Culture, aby inspirować do zgłębienia i promocji jego dorobku filmowego.
Konkurs Has – Surreal Wszechczasów to wyjątkowa okazja dla artystów, by zmierzyć się z twórczością jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii polskiego kina – Wojciecha Jerzego Hasa. Jego filmy - pełne surrealistycznych wizji, mistrzowskiej kompozycji i głębokiej symboliki - stanowią inspirację do stworzenia unikalnych dzieł sztuki. Organizatorzy konkursu zachęcają uczestników do zgłębiania twórczości Hasa, by czerpać inspirację z jego niepowtarzalnej estetyki i przekładać ją na własny język artystyczny.
Już w lutym 2025 PADIC startuje z Konkursem dla Polonijnych Artystów Wizualnych z całego świata, t. j.: malarzy, rysowników, grafików, rzeźbiarzy, ceramików, fotografików, twórców krótkich form video i performerów, designerów i rękodzielników - w dwóch kategoriach: artyści profesjonalni i amatorzy. Konkurs ten to zaproszenie do podjęcia wyzwania, czyli stworzenia własnych dzieł inspirowanych Wojciechem Jerzym Hasem lub jego filmami.
Zgłoszenia będzie można wysyłać do 23 maja 2025 r.
Dla wzmocnienia misji promocji dziedzictwa narodowego, jakim jest twórczość mistrza i ułatwienia artystom odkrywania jej niuansów w ramach projektu PADIC, w czasie trwania konkursu, powstanie szereg inspirujących publikacji, podcastów i webinarów tematycznych.
W duchu polityki zrównoważonego rozwoju i przystępnych kosztów uczestnictwa dla artystów z całego świata, nie będzie potrzeby przesyłania oryginalnych prac fizycznych w aplikacji konkursowej ani na wystawy, a jedynie pliku cyfrowego/ zdjęcia, które po zakwalifikowaniu będą odpowiednio zaprezentowane, w zależności od ich rodzaju, w postaci oprawionych wydruków lub wyświetlane na monitorach podczas wystaw w galerii w Sztokholmie, a także jako części wystawy Virtual Reality online.
W Jury Konkursu zasiądą światowej sławy Jurorzy Honorowi i wybitne osobistości ze świata sztuki. Jury będzie oceniać wg kryteriów takich jak: temat (spójność pracy z tematem, przesłanie, kontekst, pomysł), relacja (emocje, nastrój, uczucia), kompozycja, technika i styl.
W obu kategoriach jury wyłoni Finalistów, których prace zostaną zaprezentowane na wystawach w Sztokholmie oraz Virtual Reality online, a także przyznane będą nagrody: Grand Prix, II i III miejsce oraz wyróżnienia.
Wybrane przez jury prace zostaną zaprezentowane na dwóch Wystawach Finalistów (PRO i Amatorów), gdzie będzie eksponowanych nawet do 50 prac artystów na każdej z nich. Pula nagród jeszcze nie jest zamknięta, ale już wiadomo, że oprócz Dyplomów, wśród nagród będą Indywidualne Wystawy Virtual Reality online, pakiety kursów HIQU Art&Foto Rynek oraz specjalne publikacje w “DESIGNER Magazine”. W ramach promocji Finalistów i zwycięzców teczki prasowe PADIC będą rozsyłane do Partnerów, Patronów Medialnych, mediów i organizacji polonijnych na całym świecie generując artystom ekspozycję globalną.
Więcej informacji:
Social Media: @PADICglobal